День вишиванки хочуть зробити національним святом

09.04.2016 14:44

Цього року 19 травня українці у всьому світі вже 10-й раз відзначатимуть День вишиванки. Організатори акції проситимуть Президента України офіційно затвердити третій четвер травня національним святом вишиванки.

«Ми пройшли непросту дорогу від нерозуміння і скептичного ставлення – як до акції, так і до самої вишитої сорочки – до того, що наше свято визнав не лише український народ на рівні свідомості кожного українця: невеличка студентська акція за 10 років перетворилася на величезне всесвітнє свято», – розповіла Леся Воронюк, ініціатор акції «Всесвітній день вишиванки.

Свято започаткували студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.  Ідея акції полягала в тому, щоб у третій четвер травня одягнути вишиванку –  на роботу, на навчання чи йдучи у справах. Студенти прагнули повернути вишиту сорочку у побут сучасних українців – як «оберіг, символ і невід’ємну частину української культури».

Олександр Ткачук, співзасновник акції, розповів, що торік День вишиванки святкували у 38 країнах світу та масово по всій Україні.

Назад