Допомога дітям з порушеннями розвитку

17.04.2017 19:52

Меморандум підписали Мінсоцполітики, МОН, Мінфін, Мін’юст, МЗС, Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ, Всеукраїнське ГО «Національна Асамблея людей з інвалідністю України», Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» для дітей з порушеннями розвитку та дітей-інвалідів, Всеукраїнська фундація «Захист прав дітей», Фундація Soft Tulip (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання EURLYAID.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, цілий спектр проблем розвитку дитини піддаються корекції, якщо їх виявити та почати систематично працювати над ними, поки дитина ще маленька.

«Зараз у нас фактично не існує єдиної системи раннього втручання для допомоги дітям з порушеннями розвитку. Певну частину роботи з дітьми проводить низка різних інституцій, що логічно між собою не пов’язані. Підписання цього меморандуму дає змогу об’єднати зусилля заради спільної мети – успішного розвитку та соціалізації дітей з особливими потребами в Україні», – зазначила Гриневич.

Підписаний меморандум передбачає не лише об’єднання зусиль усіх інституцій, що підписали документ, а й створення єдиної національної платформи раннього втручання.

Платформа координуватиме роботи різних органів влади, міжнародних і національних організацій для вироблення єдиних підходів та координації роботи зі створення системи раннього втручання. Платформа має також забезпечити інформування громадян України про раннє втручання. Зокрема, це має допомогти батьками, які стикнулися з проблемами розвитку дитини, отримувати актуальну інформацію про те, як направити власні зусилля на розвиток дитини, та інструменти, які вони можуть для цього використовувати.

«Сьогодні тисячі закладів охорони здоров’я, освіти та соціального захисту, а також неурядові організації надають різні послуги для дітей з особливими потребами та їхніх сімей в Україні. Проте послуги в цих установах мають фрагментарний характер і не обов’язково задовольняють потреби маленьких дітей та їхніх батьків всебічно і з фокусом на сім’ю. Підписаний документ передбачає координацію цієї роботи, що дозволить створити діючу систему, яка ставитиме інтереси дитини передусім», – сказала Джована Барберіс, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Назад