Досвід Польщі увійде до закону про середню освіту

20.12.2015 22:26

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що Міносвіти вивчає та запозичує польський досвід у реформуванні української середньої освіти. Про це він сказав під час круглого столу, присвяченого підсумкам спільного проекту МОН України, Міністерства національної освіти Польщі та Міністерства закордонних справ Польщі «Підтримка реформи освіти в Україні».

Зокрема, заступник міністра підкреслив актуальність реалізації проекту «Підтримка реформи освіти в Україні».

За його словами, наразі МОН України працює над законом «Про загальну середню освіту», де більшість питань були вивчені та запозичені з польського досвіду, зокрема, у загальній середній освіті.

«До того ж, міністерством було прийнято положення про конкурс підручників, який зроблений саме на польському досвіді»,- повідомив Хобзей.

Він також повідомив, що під час візиту міністра національної освіти Республіки Польща Йоанни Клюзік-Ростковської до України між МОН та польською стороною була домовленість про співпрацю за трьома напрямками.

Перший – українська сторона і надалі створюватиме умови для навчання польської меншини в Україні, зі свого боку – польська сторона створюватиме належні умови для українських меншин у Польщі.

Другий напрямок пов’язаний з побудовою нової української школи.

«Ми говорили про рамкові програми, спільні семінари із залученням польських експертів щодо використання досвіду в нових програмах, які мають орієнтуватися саме на результати учнів», - наголосив Павло Хобзей.

Третій напрямок співпраці пов’язаний із сектором професійної освіти, а також спільних польсько-українських семінарів стосовно поступового впровадження підручників для професійної освіти.

За словами представника департаменту стратегії та міжнародної співпраці Міністерства національної освіти Польщі Магдалени Будкус, Центр розвитку освіти у Польщі реалізовував багато проектів, зокрема, навчальні семінарами для вчителів та директорів шкіл з підвищення кваліфікації вчителів та розвитку навчального підприємництва.

Вона повідомила, що проект «Підтримка реформи освіти в Україні» дозволив фахівцям, які займаються створенням і формуванням освітньої політики, обмінятися досвідом.

«Я вважаю, що це лише початок довготривалої співпраці між Польщею та Україною», - зауважила Будкус. Також вона додала, що польська сторона готова надавати підтримку та консультації з будь-якого питання.

Під час круглого столу розглянуто питання децентралізації та фінансування освіти, стандарти для загальної середньої освіти, педагогічний нагляд та шкільний розвиток, рекомендації щодо зовнішнього незалежного оцінювання.

Назад