Євген Ніколаєв: сертифікація викладачів з англійської
05.04.2016 21:15Автор: Євген Ніколаєв, викладач, кандидат економічних наук.
Вже з’являється інформація, що адміністрації університетів просять викладачів скласти міжнародний екзамен з англійської мови для одержання сертифікату.
Про що можна поцікавитися у цій ситуації:
- Про наявність аналогічного сертифіката з англійської у тієї особи, яка пропонує Вам складати іспит.
- Про те, за чий рахунок відбуватиметься банкет.
- Про те, чи не довіряє адміністрація рівню кваліфікації власних викладачів іноземної мови, аби ті організували перевірку Ваших знань безкоштовно.
- Про те, чи забезпечить Вам адміністрація безкоштовні заняття з іноземної мови, аби ви підвищили свій рівень і підготувались до іспиту.
Якщо ви не викладаєте іноземною мовою і не плануєте одержати вчене звання, сертифікат вам не потрібен.
Якщо ж ви викладаєте предмети іноземною мовою, пам’ятайте, що в Умовах ліцензування освітньої діяльності зазначено: “Науково-педагогічні (педагогічні) працівники, які забезпечують провадження освітньої діяльності іншою, крім української та російської, мовою, повинні мати сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на рівні не нижче В2) або кваліфікаційні документи, пов’язані з використанням іноземної мови.”
У зв’язку з цим запропонуйте адміністрації пояснити Вам, які “кваліфікаційні документи, пов’язані з використанням іноземної мови” можуть замінити сертифікат.
Якщо Ви таки вирішили складати іспит (з англійської), краще обирайте FCE (а ще краще – CAE, рівень С1), ніж IELTS. За міжнародними правилами, перший сертифікат – пожиттєвий, а другий чинний лише два роки. Вартість тестів приблизно однакова. Про інші дозволені МОН сертифікати у розрізі термінів їх дії я не знаю.
———
Назад