Зміст українських підручників - сільський, - Хобзей

28.09.2016 21:37

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей наголосив на низькій якості шкільних підручників. Про це він сказав на круглому столі в Інституті Горшеніна, повідомляє lb.ua.

"Це складне питання, тому що якість навіть тих підручників для 8 класу, які ми надрукували і які, я сподіваюся, вже розійшлися по школах, не відповідає тому, чого б хотіли вчителі і учні", - зазначив заступник міністра.

"Чинні стандарти не такі погані, але над ними потрібно працювати, і ми будемо їх змінювати. Програми - вже гірші, а підручники - ще гірші. І перед нами великий виклик, як створити нові підручники, які переходили б на компетентнісний підхід, який був би цікавим", - сказав Хобзей.

"Україна - модерна нація. За статистикою, 2/3 першокласників пішли в містах. А зміст підручників - сільський. Твори, які використовуються, вони представляють сільську Україну. Дітям це нецікаво", - сказав він.

За його словами, завданням Міністерства освіти є зробити підручники цікавими і такими, яки б надихали дітей.

"Ми дуже хотіли б і про електронні підручники говорити. У кожного є гаджет, і з цими гаджетами діти ходять у школи. Потрібно давати цей варіант", - додав заступник міністра.

Він також висловив сподівання, що нові сучасні підручники будуть впроваджувати у школах з 2018 року, коли стартує освітня реформа.

Назад